Stafordšírský bulteriér chovatelská stanice z Falkenštějna

NOVINKY

Ohlédnutí se za rokem 2018


Rok 2018 byl pro nás jedním z nejúspěšnějších výstavních roků za posledních deset let, možná i proto, že jsme v naší chovatelské stanici oslavili krásné kulaté výročí.

Zúčastnili jsme se celkem dvaceti klubových, národních či mezinárodních výstav včetně slavné výstavy Cruft´s v anglickém Birminghamu. Po celý rok jsme bojovali ve dvou klubových soutěžích a to konkrétně o nejlepšího lakeland teriéra a o nejlepšího stafordšírského bulteriéra České Republiky.

Po sečtení kompletních výsledků našich psů jsme rok 2018 zakončili s touto nádhernou bilancí.

Res. CAC – 7x, res. CACIB – 5x
CAC – 36x, CACIB – 9x, Národní vítěz – 4x, Best Dog – 11x
BOS – 4x, BOB – 20x, VHC, BIG soutěže – 11x

SBT SBT SBT

Zatím co náš lakeland teriér Jimmy prošel všemi soutěžemi jako nůž máslem a pomalu, ale jistě, se stává českou legendou, pro naše stafordšírské bulteriéry byla tato cesta mnohem trnitější. Zatím co se Mr. Kofola po celý výstavní rok utkával se svým mladším spolubojovníkem Hugem, kde druhý jmenovaný měl po většině kláních navrch, Huga neminuly boje se svým starším odchovancem z chovatelské stanice Domidar Dogs - Glimmer Manem. Vždy, když se spolu utkávali Maňas, jak se Glimmer Manovi říká, a Hugo, jednalo se vždy o krásnou podívanou. Výsledky byly po celý rok velmi vyrovnané, a tak jak to bývá zvykem, rozhodlo se až na samotném konci roku.

Po konečném sečtení všech výsledků jsme byli velice ohromeni a na své psy náramně pyšní. Jimmy se stal nejlepším lakeland teriérem České republiky a navázal tak na čtvrté vítězství v této prestižní klubové soutěži. Nesmíme u tohoto výjimečného psa opomenout slavný Cruft´s, kde v nejtěžší třídě „Open“ na neméně slavném zeleném koberci, dokázal získat ocenění VHC.

V klubové soutěži „TOP STAFF CZ“ se nakonec Mr. Kofola umístil na překrásném třetím místě a Hugo celou prestižní soutěž vyhrál a stal se tak nejlepším stafordšírským bulteriérem České republiky.

SBT SBT SBT

Když se pomalu, ale jistě blížil konec roku, tak jsme k našemu překvapení obdrželi e-mail od ČMKU, v němž nám gratulovali k překrásnému druhému místu v soutěži „TOP DOG CZ“, které náleželo našemu mladému šampionovi Hugovi. Hugo se tak stal druhým nejúspěšnějším teriérem České republiky.

Jsme na naše kluky tak nesmírně pyšní!!!

Chtěli bychom touto cestou poděkovat chovatelům z Domidar Dogs za úžasné členy rodiny, všem rozhodčím (a že jich nebylo málo) za krásné posudky a rodině a přátelům za velkou podporu. Martině Pohořalé patří velký dík za dokonalou úpravu srsti Jimma, díky níž se Jimmy líbil a my tak v soutěžích měli příležitost urvat cenné bodíky, neboť úprava srsti je jeden z důležitých faktorů při posuzování.

Speciální poděkování patří mému tatínkovi, který se celý rok 2016 o Jimma staral a udělal z něho po psychické stránce nesmírně odolného psa, který si navykl na téměř všechny možné nepředpokládané vjemy a situace. Díky dlouholetým kynologickým zkušenostem mého taťky se tak Jimmy stal obrovským výstavním bojovníkem a nakonec i velkým matadorem ….. českou legendou tohoto plemene.

V chovu plemene SBT jsme pro fenku Ursu vybrali překrásného, zdravého, temperamentního a jedinečného krycího psa ze země původu, Oscara ( Ch Chiswelstaff Let´s Dance JW ). Oscar se stal roku 2017 TOP JUNIOR STAFORDEM Anglie a na konci roku 2018 získal ocenění nejvyšší – TOP STAFORD UK !!! Spojení těchto dvou jedinců bylo dlouhodobě připravováno a pokud vše dopadne dobře, budeme se moci příští rok těšit na nový přírůstek do naší rodiny – fenku LETTY.

SBT SBT SBT

ARCHIV NOVINEK:    2023   |   2022   |   2021   |   2020   |   2019   |   2018

Vytvořila cernohubova.com - tvorba webů pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů