Jack Russell Terrier chovatelská stanice - Jack Russell terrier kennel züchter

CZ DE EN jack russell teriér

NOVINKY  |  O NÁS  |  NAŠE FENY  |  NAŠI PSI  |  ŠTĚŇATA  |  ODCHOVY  |  KONTAKT  |  ODKAZY  |  GALERIE
PÉČE A ÚPRAVA SRSTI  |  O PLEMENECH  |  VÝROBNÍ SORTIMENT  |  PSÍ KRMIVA  |  PSÍ SALON  |  SPORT

Novinky - jack russell teriér

Výstavní sezóna CHS z Falkenštejna

Ohlédnutí za výstavním rokem...:-)...!!!

Na konci roku 2014 jsme se v naší chovatelské stanici psů "z Falkenštejna" ohlédli za posledních 12 výstavních měsíců.

Titul Šampion - 4x, Titul Junior Šampion - 4x
Výborná 1 - 31x, Výborná 2 - 6x, Výborná 3 - 2x, Výborná 4 - 1x,
JCAC - 17x, res. JCAC - 2x, JCC - 1x
CACIB - 2x, res.CACIB - 3x, CAC - 18x, res. CAC - 9x
BOB - 5x, BOJ - 8x, JBIG (3.místo) - 2x
Velmi nadějná 1 - 4x, Velmi nadějná 2 - 1x, Nejlepší z dorostu - 4x
Krajský vítěz - 4x, Vítěz třídy - 7x, Vítěz třídy mladých - 2x, Vítěz FCI-III - 1x

Chtěli bychom poděkovat rodině a všem přátelům za obrovskou podporu, bez které bychom bezesporu tak krásný rok nezažili.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

Německý klubový šampion a junior šampion (KfT)

Další úspěch našich mazlíčků...!!!

Dne 11. prosince 2014 získala naše sympatická Easynka titul "Německý šampion (KfT)" a náš mladý "elegán" Jimmy získal titul "Německý junior šampion (KfT)".

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

06.-07.12.2014 – Národní a mezinárodní výstava psů Kassel (D)

Senzační ukončení výstavního roku v podání našich pejsků…!!!

Letos jsme se opět zúčastnili národní a mezinárodní výstavy v nádherném městě Kassel v Německu. Z důvodu dobré aklimatizace a připravenosti na dvoudenní maraton, jsme vycestovali již v pátek. Důležité bylo, aby na sobotu byl dobře naladěn Jimmy a na neděli pak všichni tři draci.
V sobotu jsme nastoupili s naším roztomilým lakelanďákem Jimmym ve třídě juniorů. Toto plemeno bravurně posuzoval pan Laurent Pichard (CH), který si na hodnocení nechal opravdu velmi záležet. Neustále byl s Jimmym v kontaktu nejen na výstavním stole, ale i ve statickém postoji v kruhu. Bedlivě pozoroval každý jeho krok a celou linii těla. Jimmy se opět předvedl v dokonalé formě. Po zásluze obdržel skvělé hodnocení a postoupil tak do dalších bojů o BOB.
Další den jsme nastoupili s celým naším komandem. Jimmy za plemeno Lakeland teriér a bosorky Easy a Péga za plemeno Jack Russell Teriér.
Jako první šla na řadu Péga v mezitřídě. Byl to její první start v dospělácké elitě…:-). Tak jako vždy se předvedla fantasticky. Nádherně se pohybovala, dokonale stála ve statickém postoji a výborně s rozhodčím, rovněž panem Laurentem Pichardem (CH), spolupracovala. Po skvělém výkonu postoupila do bojů o CACIB.
Druhá na řadu šla naše Easynka. Po půlroční pause se rychle zorientovala a nasadila vysokou laťku pro ostatní, zvláště co se týče prostorového pohybu. Pohybovala se velice ladně a dokonale se vystavila v postoji. V tu chvíli bylo jasné, že si to o CACIBa rozdají obě naše fenky. Péga se mnou proti Easy a Milušce. Po delším boji nakonec jako vítězka odešla Péga a Easy si to s Mili rozdaly s konkurencí ještě o rezervního CACIBa. Moc jim to slušelo a byly sympaticky sladěné, jako by spolu trénovaly odjakživa :-). Easy vyhrála a tak mohla slavit se svoji handlerkou cenný skalp a skvělé umístění.
Poslední šel do kruhu Jimmy. Byl elegantní a dokonalý jako vždy. V kruhu se pohyboval opět výborně. Skvěle našlapoval, dokonale stál a výtečně spolupracoval. Od rozhodčího pana Jochena Eberhardta (DE) obdržel krásný posudek.

Národní výstava psů Kassel

The Moonraker Slicey – "Jimmy": výborný 1, JCAC (VDH), JCAC (KfT), BOJ, BOB

Mezinárodní výstava psů Kassel

Fairy Tale z Falkenštejna – "Péga": výborná 1, CAC (VDH), CAC (KfT), CACIB, BOB
Alabama Estrella Bohemica – "Easy": výborná 1, CAC (VDH), res.CAC (KfT), res. CACIB
The Moonraker Slicey – "Jimmy": výborný 1, JCAC (VDH), JCAC (KfT), BOJ

Výstava byla úžasná o to víc, že jsme s našimi pejsky splnili podmínky pro udělení čtyř titulů šampionů.
Jimmy získal tituly "JUNIOR-ŠAMPION Německa" a "klubový JUNIOR-ŠAMPION Německa".
Easy získala tituly "ŠAMPION Německa" a "klubový ŠAMPION Německa".

Mili a Martin
Kennel z Falkenštejna

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

Německý klubový junior šampion (KfT)

Další úspěch naší Pégy...!!!

Dne 20. listopadu 2014 získala naše slečna "úžasňáková" titul "Německý junior šampion (KfT)".

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

16.11.2014 - Speciální výstava teriérů – Breitungen/Werra

Excelentní den našich juniorů…!!!

O víkendu jsme nechyběli na speciální výstavě teriérů v Breitungenu. Co do počtu vystavovatelů, byla to menší výstava. Co do váhy hodnocení, byla to významná výstava. Ale především je nutno podotknout, že zde panovala přátelská, skoro rodinná atmosféra.
Plemeno Jack Russell Teriér hodnotil pan Jacobs (D) a Lakeland Teriér paní Dolejšová (CZ). Oba rozhodčí hned od začátku posuzování věnovali každému jedinci hodně času. Jednotlivé pejsky si obezřetným okem prohlédli jak v pohybu, tak ve statickém postoji na stole. Poté každou část těla pečlivě sledovali a prohmatávali.
Naši junioři byli na výstavě náramně spokojení. Jimmy byl k ostatním pejskům přátelský, avšak měl se na pozoru. Dával jim najevo, že hraní se mu sice líbí, ale jen do určité chvíle. Péga pro změnu "rajtovala" po všech psech a po svém s nimi komunikovala jako správná "pavlačovka". A když už to vypadalo, že si zaběhne do kruhu vystavit se s kámošema Airedalema, raději jsme oba mlaďáky dali do boxu. Jistota je jistota. :-) Jimmy byl v boxu naprosto v klidu. Odpočíval, blahodárně odfukoval a čekal, až nastane jeho chvíle. Za to Péga, to je obrovský živel. Jakmile zjistila, že jí Jimmy sebral celou podložku a "rozvalil" se přes půl boxu, řekla si "tak to teda néé" a začala intenzivně pracovat na svém tajném plánu, jak se pomstít. :-) Během chvilky Jimmy pod sebou žádnou podložku neměl a ještě k tomu byl celý zasypaný molitanem, který ta naše "malá čarodějnice" objevila v podložce. Když jsem ji za její aktivitu vyhuboval, tvářila se jako by nic a dívala se při tom na Jimmyho, čímž samozřejmě chtěla říci …"to já nic, to můj kámoš lakeland"… :-)
Jako první šel na řadu Jimmy. Opět se při chůzi výtečně předvedl. Ukázal výborný prostorový pochyb, na stole stál ve statice jako přibitý a na rozhodčí se náramně zubil, takže nebyl problém podívat se mu až do krku.
Když vstoupila do kruhu Péga, chovala se jako pravá profesionálka. Dokonale se před panem Jacobsem nakrucovala, ukázala vynikající pohyb po všech stránkách a na stole s ním náramně laškovala. Ukázala zuby hned dvakrát, to asi kdyby pan rozhodčí chtěl počítat znovu. Nechala se všude prohmatat a nakonec došlo i na společnou fotku na památku. No už chyběla jenom "líbačka"… :-)
Oba pejsci se předvedli naprosto úžasně a podle posudků soudíme, že se velmi líbili i rozhodčím. Oba zaslouženě postoupili do závěrečných soutěží, kde se Jimmy probojoval až mezi TOP 5 mladých teriérů výstavy.

Fairy Tale z Falkenštejna – "Péga": výborná 1, JCAC (VDH), JCAC (KfT), nejlepší mladý
The Moonraker Slicey – "Jimmy": výborný 1, JCAC (VDH), JCAC (KfT), nejlepší mladý

Jsme na oba naše "puberťáky" moc a moc pyšní. Zažili jsme krásnou výstavu umocněnou tím, že Péga splnila podmínky pro udělení klubového junior šampiona Německa.

Mili a Martin
Kennel z Falkenštejna

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

2.11.2014 – Mezinárodní výstava psů – Praha

Super výsledky našich puberťáků…:-)…!!!

V neděli dne 2.11.2014 jsme navštívili mezinárodní výstavu psů v Praze.
Vzali jsme sebou naše mladé, Jimmyho a Pégu, kteří se na výstavní šrumec opět těšili. Po příjezdu jsme si našli skvělé místečko, kde jsme se s našimi miláčky usadili. Po nezbytném tréninku v kruhu jsme netrpělivě sledovali kruh č. 15 a kruh č. 17. Obávali jsme se, že se budou posuzovat naši mladí současně. Nakonec vše dobře dopadlo a naši pejsci šli ihned po sobě.
Plemeno Jack Russell Teriér posuzovala paní rozhodčí Eva Letáčková a plemeno Lakeland Teriér paní Olga Hrabáková.
Péga se v kruhu chovala opět skvěle. Výborně se předváděla, poslušně stála, když bylo potřeba a samozřejmě si také stačila pohrát s kámoškama v kruhu. Paní Letáčkové se moc líbila a zaslouženě si odnesla nádherný posudek.
Jimmy nastoupil ihned potom ve vedlejším kruhu. Jeho chůze byla úchvatná. Nádherně šel svým ladným krokem, jak to umí jen a jen on. Pěkně stál ve výstavním postoji a s paní rozhodčí výborně spolupracoval. Posudek, který si ten den odnesl, byl jedním slovem "báječný".
Nedělní odpoledne jsme zakončili dobrým jídlem a poté závěrečnými soutěžemi, které se pořadatelům moc povedly. Výstava se nám líbila a těšíme se opět na příští rok.

Fairy Tale z Falkenštejna – "Péga": výborná 2
The Moonraker Slicey – "Jimmy": výborný 1, CAJC, BOJ

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

24.10.2014 – Evropská výstava psů – Brno (CZ)

Naši junioři byli na špici i na evropské scéně…!!!

Určitě největší psí událostí posledních dní, měsíců i let, na které jsme rozhodně nemohli chybět, se stala evropská výstavů psů, která se konala 23. – 26. 10. 2014 v Brně. Výstavy se zúčastnilo téměř 15.000 psů, 400 plemen, 162 JRT a 25 LT.
Plemeno Jack Russell teriér bylo uvedeno dle statistiky jako deváté nejpočetnější a posuzováno bylo v pátek. Konkurence byla obrovská, pejsci nádherní a atmosféra jednoduše nepopsatelná. Ihned po příjezdu jsme se odebrali do haly "P", kde se to jackama jen hemžilo. Přesně v 9:15 bylo odstartováno a delegovaná rozhodčí pro JRT paní Vladimíra Tichá, která je velkým odborníkem a specialistou nejen na toto plemeno, měla plné ruce práce. Mladičká Péga to měla v kruhu tentokrát velice složité. Do třídy mladých se totiž přihlásilo neuvěřitelných 26 nádherných fenek. Paní rozhodčí si je několikrát bedlivě prohlédla jak v chůzi, tak i ve výstavním postoji. Poté nám sdělila, že posuzování této třídy bude opravdu dlouhé a ať necháme své pejsky trochu uvolnit a pohrát si. Nechtěla, abychom naše miláčky trápili celou tu dobu předepsaným postojem. Každou fenku si hodnotila samostatně, a to nejprve v chůzi. Šli jsme podél všech handlerů po obvodě kruhu, což není jednoduché, zvláště pro udržení pozornosti psa. Poté jsme museli předvést chůzi směrem od rozhodčí a zpět k ní, kdy se hodnotilo přední a zadní úhlení končetin. Pak následoval výstavní stůl. Zde si důkladně zkontrolovala všechny partie psa a po celém tomto procesu jsme si opět své fenečky postavili do výstavní pozice. Paní rozhodčí si na základě svého hodnocení vybírala do středu jednu fenku po druhé. Do této doby jsme nevěděli, zdali postupují fenky při obvodu kruhu nebo ty, které se shromáždily uprostřed. Nakonec těm, které byly u obvodu kruhu, poděkovala, což pro nás znamenalo, že se naše Péga probojovala mezi osm nejhezčích mladých fenek výstavy, oceněných známkou "výborná". Opět jsme se seřadili podle čísel vzestupně a vyrazili jsme s fenkami po obvodě kruhu. Tentokrát si paní rozhodčí vybírala fenky již do závěrečné čtyřky. Postupně se loučila s bezesporu krásnými fenkami, aby si nakonec nechala čtyři jedince. Pro nás bylo neuvěřitelné, že mezi čtyřmi nejkrásnějšími mladými JRT byla i naše maličká celebrita. Nakonec jsme skončili na třetím místě, které jsme v tak obrovské konkurenci opravdu nečekali. Jsme neskutečně šťastní, že se fenka z našeho chovu dostala tak vysoko na prestižní evropské výstavě.
Po ukončení posuzování mladých JRT jsme se přesunuli do haly "V", kde se blížil začátek vystavování plemene Lakeland teriér. Toto bezesporu skvělé plemeno není v naši zemi tak rozšířené a proto jsme byli zvědaví, jak dopadneme ve velké konkurenci, která do Brna přijela především ze zahraničí. Plemeno LT posuzoval Ing. Zbyněk Kubík a musím konstatovat, že se zhostil svého úkolu více než na výbornou. Každého psa si pečlivě prohlédl ve statickém postoji i při chůzi. Na výstavním stole pečlivě kontroloval všechny psí partie a pak si pejska sám ze stolu sundal. Ještě několikrát si poté pejsky prohlédl a sledoval i drobnůstky, které by mohli ještě ovlivnit celkový posudek pro daného konkrétního psa. Nakonec jsme od pana rozhodčího obdrželi nádhernou známku "výborný 4". Vzhledem k tomu, že se dávalo pořadí pouze prvním čtyřem jedincům z každé třídy, jsme za oba dosažené výsledky nesmírně rádi. Celý páteční den byl pro nás báječný a umocněný dojetím a radostí. Jsme rádi, že jsme se této slávy mohli zúčastnit a zúčastnili :-).

Fairy Tale z Falkenštejna – "Péga": výborná 3
The Moonraker Slicey – "Jimmy": výborný 4

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

Německý junior šampion (VDH)

No a je to tady!

Dne 16. října 2014 získala naše milovaná Péga titul "Německý junior šampion (VDH)".

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

Máme překrásná štěňátka - vrh "H"

Dne 10.10.2014 se v naší chovatelské stanici narodila 3 krásná štěňátka (fenka a dva pejsci). Tatínkem je náš kulišák Bruno a maminkou sympatická Connie. Porod proběhl v odpoledních hodinách a byl bez komplikací. Maminka i její potomci jsou v pořádku.

Handsome Boy z Falkenštejna
Hurry Up z Falkenštejna
Happy Girl z Falkenštejna

Jack Russell Terrier Jack Russell Terrier Jack Russell Terrier
Jack Russell Terrier Jack Russell Terrier Jack Russell Terrier
Jack Russell Terrier Jack Russell Terrier Jack Russell Terrier

11.10.2014 - Klubová výstava teriérů – Litoměřice

Péga a Jimmy se opět neztratili…!!!

Dne 11.10.2014 jsme navštívili výstavu psů v nádherných Litoměřicích. Jednalo se o klubovou výstavu KCHT, která je určená pro zařazení jedinců do chovu.
Plemena Jack Russell Teriér a Lakeland Teriér hodnotila rozhodčí paní Alena Auerbach a musím říci, že se s tím rozhodně nemazlila. Nastavila přísný metr v posuzování ihned od začátku.
Péga se opět seznamovala s ostatními psími plemeny a dováděla s nimi jako pominutá. Čím byl pejsek větší, tím více to Pégu bavilo. U Jimíka jsem se nejdříve obával, zda-li ho to nebude nudit, ale to by tam nesměla být naše malá celebrita. Dokázala Jimmyho odvázat tak, že spolu blbli nejen venku, ale i ve svém boxu. No prostě nedokázali být chvilku v klídku.
Ze samotného předvedení obou pejsků mám velikou radost. Pégovka opět šlapala jako hodinky. Chůzi měla velice pěknou a k tomu přidala i výbornou statiku. Paní rozhodčí se opravdu moc líbila. Nevytkla jí vůbec nic. Naopak. Vyzdvihla prostorový pohyb, úhlení obou párů končetin, hřbetní linii a povahu. I když to bude při jejím temperamentu těžké, musí ještě nabrat a trochu se "dodělat". Jimmy při vstupu do kruhu přepnul a vypadalo to, že ho vystavování dokonce i baví. V samotném kruhu byl milý, temperamentní a jeho pohyb byl dokonalý. Ve statice stál pěkně a s paní rozhodčí spolupracoval na výbornou. Paní Auerbach se líbil Jimmyho pohyb, úhlení obou párů končetin, hřbetní linie i hlava a řekla o něm, že je to excelentní pejsek.

Musím konstatovat, že jsme s hodnocením našich pejsků velice spokojeni a jsme na ně opravdu moc pyšní. Výstava se nám líbila a těšíme se na další takové, které bude náš klub (KCHT) pořádat.

Fairy Tale z Falkenštejna – "Péga": výborná 2
The Moonraker Slicey – "Jimmy": výborný 1, VT, JCC

Oba naši pejsci splnili všechny podmínky dané klubem KCHT pro zařazení do chovu.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

4.10.2014 - Speciální výstava teriérů – Laberweinting (D)

Jimmy a Péga v akci!

4. října 2014 jsme se zúčastnili speciální výstavy teriérů, která se konala v Laberweintingu. Poprvé jsme vystavovali i jiného teriéra než Jacka, tedy "Jackovou" :-). Samozřejmě, že jsme do Německa vyrazili s Pégou, ale na zkušenou jsme se rozhodli přibrat i našeho nového pejska Jimmyho. Je to Lakeland, kterého vlastním teprve krátce, od konce srpna, a přivezl jsem si ho z Itálie. Jimmy byl lehce vyplašený a nesmělý, prostě pravý opak Pégy. Jenže Pégovky vliv dolehl stejně, jako na okolní psy, i na Jimmyho. Rázem se z něho stal veselý, hravý a téměř všechny psí rasy milující pes. Takže jsme si výstavu užili nejen my, protože byl nádherný slunečný den plný podzimních barev, ale především psíci. A to opravdu se vším všudy. Výsledky totiž byly pěkné a u Jimmyho dokonce úžasné.

Rozhodčí pro obě rasy byla paní Olga Dolejšová. Byla velice milá a po pečlivém posuzování u Jimmyho nešetřila chválou. Nejenže získal to nejlepší hodnocení ve své třídě, ale i BOBa, a tak se mohl zúčastnit dvou závěrečných soutěží. Také Péga se paní rozhodčí velice líbila, nicméně nakonec upřednostnila o pár měsíců starší a statnější fenku a Péga získala, jak my říkáme, "rezervu" :-). No jo, co naděláme, prostě musí přibrat! :-)

Fairy Tale z Falkenštejna – "Péga": výborná 2, res.JCAC (VDH), res.JCAC (KfT)
The Moonraker Slicey – "Jimmy": výborný 1, JCAC (VDH), JCAC (KfT), BOB

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

13.9.2014 - Krajská výstava psů – Liberec

O víkendu jsme si udělali celodenní výlet do krásného města Liberce s nevšedními typy křižovatek. :-)
Opět to vypadalo, že nám počasí přát rozhodně nebude, ale nakonec to bylo právě naopak. Sluníčko svítilo a nebe bylo bezmračné.
Posuzování začalo ve čtvrt na deset a našim teriérům byl určen kruh č. 2. Posuzovatelem byl mezinárodní rozhodčí pan Zdeněk Kliment a posuzoval perfektně. Kladl velký důraz na pohyb psa a jeho statický postoj. U Jacků pak nevynechal bez povšimnutí ani úpravu srsti a bedlivě pozoroval povahu jednotlivých jedinců. Nejtěžší to měl při nástupu psů, kde mimo jiné hodnotil oba naše jedince, kteří vyhráli svoji třídu.
Najednou jsme v kruhu stáli já s MultiCH., InterCH., GrandCH. Uranem a roztomilého CH Jana handlerovala Miluška. Musím říci, že se své odpovědnosti chopila opravdu dokonale. Hozník stál jako přibitý a poslouchal ji na slovo.
Nezbývá mi nic jiného, než předat obrovskou gratulaci, neboť ať jsme se s Brunem snažili, jak moc jsme chtěli, na Honzíka s Miluškou jsme jednoduše nestačili. Honzík Bruna převálcoval na celé čáře a zaslouženě tedy postoupil do závěrečných soutěží. Brunovi tak vrátil porážku z Karlových Varů se vší noblesou, jak to prostě umí jen a jen on. :-)

Fairy Tale z Falkenštejna "Péga": výborná 1, vítěz třídy mladých
Alabama Estrella Bohemica "Easy": výborná 1, vítěz třídy, krajský vítěz
Uranus vom Paradise of Wind "Bruno": výborný 1, vítěz třídy
Jan Redkaja Shtuchka "Honzík": výborný 1, vítěz třídy, krajský vítěz, vítěz FCI - III

Chtěl bych velmi poděkovat rozhodčímu panu Zdeňku Klimentovi za bezvadné hodnocení a také Milušce za podporu, pomoc a předvedení Honzíka.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

7.9.2014 - Mezinárodní výstava psů – Giessen (D)

Péga slaví další úspěch!

Dne 7.9.2014 jsme nemohli chybět na mezinárodní výstavě psů, která se koná pouze jednou za dva roky, a to ve 400 km vzdáleném Giessenu v Německu. Počasí bylo tentokrát deštivé cestou, avšak při příjezdu se na nás usmálo štěstí a nádherně se vyčasilo. Menší problémy s parkováním a obavy, že nám odtáhnou auto a my už navždy zůstaneme „uvězněni“ v Giessenu, nás nevyvedly z míry a výstavu jsme si užili. Potkali jsme zde mnoho milých návštěvníků a vystavovatelů.
Posuzování Jack Russell Teriérů maďarskou rozhodčí paní Katallin Radvánszky bylo perfektně odvedené. Paní Radvánszky posuzovala velice pečlivě, bedlivě a spravedlivě. Péga se jí velmi líbila. Vyzdvihla její hřbetní linii, úhlení, povahu i temperament. Po zásluze tedy postoupila do závěrečných soutěží o nejlepšího mladého psa skupiny 3 – teriéři. Do závěrečných soutěží se nám moc nechtělo, byli jsme unavení a vyčerpaní, ale nakonec jsme krizi překonali a udělali jsme dobře. Naše maličká exhibicionistka se předvedla opět dokonale a poprvé si vyzkoušela stupně vítězů na mezinárodní soutěži.

Fairy Tale z Falkenštejna – "Péga": výborná 1, JVDH, JCAC, nejlepší mladý, nejlepší mladý teriér-3. místo

V Giessenu se nám líbilo a doufáme, že za dva roky zde opět uspějeme.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

24.8.2014 - Mezinárodní výstava psů – Lipsko (D)

V neděli ráno jsme s naší Pégou vyrazili do vzdáleného Lipska. Cesta byla dlouhá, ale počasí oproti sobotě nám opravdu přálo. Byli jsme hodně zvědaví, zda-li sobotní maraton nezanechal na Pegince známky únavy. Musíme říci, že byla velmi statečná a výstavu si, jak jinak, opět užila. Byla přátelská, temperamentní, sebevědomá a skvěle naladěná. Jen co jsme se objevili v kruhu, ihned se začala před všemi předvádět. No není divu, tyto geny zdědila po svém tatínkovi Honzíkovi. Plemeno posuzoval rozhodčí Nemanja Jovanovic, který to bral opravdu poctivě. Vše si dokonale prohlédl a řádně prohmatal. Především se zaměřil na pohyb a povahu jedinců.

Fairy Tale z Falkenštejna: výborná 1, JVDH, JCAC, nejlepší mladý

Mně i Milušce Péga udělala obrovskou radost a moc se těšíme na její další vystavování.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

23.8.2014 - Krajská výstava psů – Karlovy Vary

Dne 23.08. jsme se zúčastnili krajské výstavy psů konané v Karlových Varech. Výstava jako vždy probíhala na závodišti, kde je umístěna nádherná stylová tribuna s krásnými dobovými prvky. Z domova to máme velmi blízko, proto jsme si ráno nemuseli dávat načas, v poklidu jsme vstali, vyvenčili pejsky a pohodovou jízdou jsme se dopravili do areálu výstavy. Jako vždy byla pěkně zorganizována. Letošní účast vystavovatelů byla menší než jindy, zato návštěvníků bylo mnoho. Nastupovali jsme v kruhu č. 1 u rozhodčího pana Josefa Němce.

Jan Redkaja Shtuchka (třída pracovní): výborný 1, vítěz třídy
Uranus vom Paradise of Wind (třída vítězů): výborný 1, vítěz třídy, krajský vítěz
Alabama Estrella Bohemica (třída otevřená): výborná 1, vítěz třídy, krajský vítěz
Fairy Tale z Falkenštejna (třída mladých): výborná 1, vítěz třídy mladých

Chtěli bychom poděkovat všem našim přátelům, kteří nás přišli do Varů podpořit.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

20.7.2014 - Speciální výstava psů – Augsburg (D)

Dne 20.7.2014 jsme se rozhodli zasoutěžit si na speciální výstavě teriérů v 320 km vzdáleném Augsburgu. Počasí nám i tentokrát přálo. Bylo nádherně slunečno a výstavní atmosféra byla úžasná. Potkali jsme zde mnoho milých a do pejsků zapálených lidí, kteří nás v kruhu hodně povzbuzovali. Naše zlatíčko Péga byla na všechny milá a přítulná a po chvilce si získala pozornost mnoha návštěvníků. V kruhu si počínala jako ostřílený výstavní Jack, takže nebylo divu, že zanedlouho okouzlila nejen paní rozhodčí Bärbel v. Kralik, ale celé osazenstvo vystavovacího kruhu. Jednoduše předvedla přesně to, proč ji všichni říkáme modelka. Je vidět, že ji to nesmírně baví a tak se předvádí, jak nejlépe umí. Paní v. Kralik opět ukázala, že je rozhodčí na pravém místě. Precizně kontrolovala chrup, stavbu těla, prut, výšku a testovala povahu. Kladla velký důraz na pohyb psů a samotný handling.

32. Speciální výstava teriérů

Fairy Tale z Falkenštejna – "Péga": výborná 1, JCAC(VDH), JCAC(KfT), BOB, nejlepší mladý pes - 3.místo

Děkujeme pořadatelům za naprosto dokonale připravenou výstavu. Moc se nám tam líbilo a těšíme se na další akci, kterou bude pořádat KfT.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

21.-22.6.2014 - Speciální výstava psů – Neumark (D)

Ve dnech 21.-22.6.2014 jsme se zúčastnili speciální výstavy teriérů v Neumarku. Výstava se konala nedaleko našeho bydliště a tak jsme nemuseli ráno pospíchat. V klidu jsme se připravili, s pejskama zadováděli a pomalu vyrazili do místa konání. V Neumarku nás přivítalo velice pěkné prostředí, milí pořadatelé a obloha téměř bez mraků. Prošli jsme veterinární kontrolou, vyzvedli startovací čísla a v poklidu si našli příjemné místo, na kterém jsme si rozložili všechny potřebné věci. Jack Russell Teriéři po oba dny zahajovali posuzování. První den hodnotila JRT paní Bärbel von Kralik a druhý den paní Eva Letáčková. Obě rozhodčí posuzovaly velice kvalitně a naprosto vše, co je u JRT důležité. Nejvíce se zaměřili na zuby, oko, prut a pohyb.

21. Speciální výstava teriérů

Uranus vom Paradise of Wind – "Bruno": výborný 1, VDH, CAC (VDH), res.CAC (KfT)
Alabama Estrella Bohemica – "Easy": výborná 1, VDH, CAC (VDH), CAC (KfT)

22. Speciální výstava teriérů

Uranus vom Paradise of Wind – "Bruno": výborný 1, VDH, CAC (VDH), res.CAC (KfT)
Alabama Estrella Bohemica – "Easy": výborná 1, VDH, CAC (VDH), CAC (KfT)

Chtěl bych poděkovat pořadatelům za skvělou výstavu, rozhodčím za nestranné a kvalitní posuzování a především našim přátelům, kteří nás v Neumarku doprovázeli.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

Německý šampion (VDH)

Dne 08.05.2014 získal náš milý a energií překypující Bruno titul "Německý šampion - VDH".

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

08.05.2014 - Klubová výstava Staňkov

Dne 8.5.2014 jsme se zúčastnili klubové výstavy ve Staňkově. Rozhodčí pro plemeno Jack Russell Teriér byla paní
Bc. Vladimíra Tichá. Na výstavu jsme vyjeli se svými přáteli a pejsky Connie, Easy a Pegou. Výstava se nám i přes nepřízeň počasí moc líbila a se svými pejsky jsme si ji užili. Všechny naše fenečky zabodovaly a získaly velice krásné hodnocení. Obzvláště nejmladší Péga zanechala u paní rozhodčí velmi pozitivní dojem. Působila mile, energicky a naprosto ostříleně.

Fairy Tale z Falkenštejna "alias Péga" – velmi nadějná 2
Connie z Falkenštejna – výborná 3
Alabama Estrella Bohemica "alias Easy" – výborná 1, vítěz třídy

Těšíme se na další podobnou výstavu, kterou bude pořádat KCHT.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

Německý šampion (KfT)

Dne 18.04.2014 získal náš roztomilý Bruno titul „Německý šampion - KfT“.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

12-13.04.2014 - Speciální a mezinárodní výstava psů Chemnitz (D)

Před několika týdny jsme se s přáteli domluvili, že se tento víkend pojedeme účastnit dvou výstav psů do města Chemnitz. V sobotu nás čekala speciální výstava teriérů, na které plemeno JRT posuzoval rozhodčí pan Reinhard Ritz (D). V něděli jsme s našimi jacky absolvovali mezinárodní výstavu psů, kde plemeno JRT hodnotil pan Gerhard Pöllinger (AT).

Naším cílem bylo získat alespoň jeden "res. CAC" s Brunem a jeden "VDH" s Easy. Pégu jsme sebou vzali především pro získání zkušeností a návyku na výstavní shon. Dále nás zajímal názor dalších rozhodčí na její stavbu těla, charakter a chování v kruhu. Všichni naši psi působili v kruhu sebevědomým a veselým dojmem. Trpělivě stáli ve statickém postoji a při chůzi bylo vidět, jak si to užívají. Při čekání na výsledky bavil náš Bruno kolemjdoucí svými cirkusáckými kousky. Easy stačila přítomnost tenisového míčku a Péga byla šťastná, že má kolem sebe tolik čtyřnohých kámošů. Čím byli psi větší, tím se Péga chtěla více seznamovat.
Výstava byla naprosto dokonale zorganizovaná a to po všech stránkách. Musím říci, že jsme u našich sousedů zažili nejlepší výstavu za poslední dva roky.

Speciální výstava teriérů Chemnitz

Uranus V. Paradise of Wind: výborný 1, VDH, CAC (VDH), res. CAC (KfT)
Alabama Estrella Bohemica: výborná 1, VDH, CAC (VDH), res. CAC (KfT)
Fairy Tale z Falkenštejna: velmi nadějná 1, nejlepší z dorostu

Mezinárodní výstava psů Chemnitz

Uranus V. Paradise of Wind: výborný 2, res. VDH, res. CAC, res. CACIB
Fairy Tale z Falkenštejna: velmi nadějná 1, nejlepší z dorostu

Chtěl bych poděkovat všem mým přátelům za obrovskou pomoc při vystavování našich temperamentních pejsků.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

Setkání dětí a Jack Russell Teriérů

Setkání s JRT se pro místní děti uskuteční dne 11.04.2014 v areálu MŠ CITICE
CHS z FALKENŠTEJNA budou prezentovat:

Pejsek: JAN REDKAJA SHTUCHKA alias "Honzík"
Fenka: GUINEVERE QUEEN Z FALKENŠTEJNA alias "Giny"

Jack Russel Terrier

29.03.2014 - Národní výstava psů Berlin (D)

V letošním roce jsme se rozhodli navštívit národní výstavu psů v Berlíně, která se konala na velice příjemném místě a jako vždy byla výtečně zorganizována. Naši CHS reprezentovali pejsek "Bruno", fenka "Easy" a nová naděje maličká "Péga", žijící u našich přátel. Pejsci se v kruhu skvěle předvedli a paní rozhodčí se velmi líbili. Opravdu těžké to měl Bruno, který nastoupil ve třídě šampionů, a to v konkurenci hned šesti pěkných psů. Easynka proplula výstavou tak hladce, jak už je to vystiženo v jejím jméně. No a velice mile nás překvapila nejmladší účastnice Péga, pro kterou to byla premiéra, jak se patří.

Fairy Tale z Falkenštejna "alias Péga" – velmi nadějná 1, nejlepší z dorostu
Uranus V. Paradise of Wind "alias Bruno" – výborný 2, res. VDH
Alabama Estrella Bohemica "alias Easy" – výborná 1, VDH

Výstava se nám moc líbila a těšíme se na příští rok.

Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier
Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier Jack Russel Terrier

Štěňátka z vrhů "F" a "G"

Všechny naše štěňátka z vrhů "F" a "G", která jsou zdravá, sympatická a s povahou typickou pro plemeno JRT, mají své nové domovy.

Jack Russell Teriér Jack Russell Teriér Jack Russell Teriér
Jack Russell Teriér Jack Russell Teriér
Jack Russell Teriér Jack Russell Teriér
Jack Russell Teriér Jack Russell Teriér Jack Russell Teriér
Eva Černohubová - tvorba www stránek pro chovatelské stanice, grafické návrhy a fotografování psů